Wyżywienie

Czas na coś pysznego

W trakcie pobytu w naszym przedszkolu dzieci korzystają z całodziennego wyżywienia. Mając na uwadze, że dzieci w wieku 3-6 lat mają wysokie zapotrzebowanie na składniki odżywcze i budulcowe, a także znając ogromne znaczenie prawidłowego odżywiania się na każdym etapie życia przykładamy dużą wagę do jakości produktów oraz jesteśmy przeciwnikami konserwantów, dodatków chemicznych, polepszaczy smaku, aromatów wszystkiego co sztuczne
i niepotrzebne w codziennej diecie.

Posiłki planujemy głównie na podstawie produktów naturalnych o jak najwyższej jakości. Jadłospisy układane są  według pór roku.  Dzieci posiłki spożywają
o regularnych porach co wpływa na kształtowanie prawidłowych nawyków żywieniowych. Naszym przedszkolakom pragniemy zapewnić 4 smaczne, urozmaicone, domowe posiłki z dużą ilością warzyw i owoców:

Śniadanie o godzinie 8.45
(np.:płatki z mlekiem, zupy mleczne, kolorowe kanapki z serem, wędliną, pomidorem, ogórkiem, pasty jajeczne, rybne, itp., mleko, herbata, kakao)

Obiad: o godzinie 12.00 złożony z dwóch ciepłych dań

• pierwsze danie (zupy oraz kremy z warzyw)
  • drugie danie (dania mięsne oraz jarskie, ziemniaki, ryż lub kasza do tego surówki, sałatki oraz kompot lub herbata)

Podwieczorek: o godzinie 14.00

Posiłki nie są limitowane. Zachęcamy dzieci do zjadania całych porcji. Kiedy dziecko zgłodnieje w ciągu pobutu w przedszkolu przewidziany jest dla każdego drugi podwieczorek.

Jest również u nas możliwość żywienia dzieci na diecie bezmięsnej, bezmlecznej i bezglutenowej. W przypadku dzieci z alergią pokarmową zapewniamy dietę eliminującą polegającą na wykluczeniu produktów wywołujących alergię. Zasady prowadzenia diety omawiane są indywidualnie z Rodzicami.